8 nejnovějších trendů pro váš svatební outfit v sezóně 2017/2018!
22 Dub 2017

8 nejnovějších trendů pro váš svatební outfit v sezóně 2017/2018!

Vždy s novou svatební sezónou každoročně přicházejí i nové trendy v oblasti svatební módy. Někteří návrháři mají jen jednu kolekci ročně, někteří dvě. Pokud plánujete svatbu v aktuální sezóně, pozorně čtěte. Prozradíme vám, jaký typ svatebních šatů bude v sezóně 2017/2018 dominovat a jak vybrat ty správné šaty i podle prostředí vaší svatby a jak sladit vaše vysněné šaty s ostatními doplňky.

1. Krajka v hlavní roli

Krajka a hlavně krajková záda se se drží na výsluní už pár let a i letos jsou velmi populární.

Odhalená záda nebo záda zahalující luxusní krajka na tylu v tělové barvě, korzetové střihy, kde vyniknou krásná ramena – výběr je zcela na vás, kterou část těla chcete nechat vyniknout.

Aktuální hit jsou svatební šaty zdobené 3D krajkou. Rozdíl mezi klasickou krajkou a 3D krajkou spočívá v tom, že 3D krajka je tvořena z plastických ornamentů, například květin nebo motýlků či jiných ornamentů, které jsou ručně tvarované a přišité na krajku. Takto zdobené šaty působí extravagantně a luxusně zároveň.

V případě, že toužíte po krajkových svatebních šatech, ale zároveň chcete vypadat originálně a nevšedně, určitě se vyberte některý z modelů 3D krajkou.

2. Dlouhé rukávy

Už v minulé sezoně sklidily svatební šaty s krátkými i s dlouhými rukávy velký úspěch a stále se drží na výsluní i v letošní sezóně a zcela jistě budou aktuální i v sezóně 2018. Krajkou zdobené rukávy rafinovaně zahalí paže, takže celá silueta působí mimořádně žensky. Šaty s rukávy jsou krásné i s velkou sukní či jen splývavé. Výběr je jen na vás, co je vám bližší.

3. Sukně s kapsami

Největším letošním hitem jsou svatební šaty s kapsami. Jsou velmi šik a nevěsta může kapsy využít při pózování při focení. Tyto šaty ocení hlavně nevěsty, které při focení“nevědí, co s rukama“.

4. Šaty s odepínací sukní

Dalším hitem sezóny 2017/2018 jsou šaty, které na obřad a focení oblečete s velkou sukní, kterou kdykoliv v průběhu svatebního dne odložíte a užijete si váš den v pohodlných jednoduchých šatech.

5. Barevné svatební šaty

Už dávno neplatí, že svatební šaty musejí být bezpodmínečně bílé nebo ivory. Hlavně blondýnkám sluší výrazné pudrové odstíny. Některé svatební salony už nabízejí různé modely světle růžové, krémové nebo nebo pudrové až zlaté barvy.

Stále populární jsou i šaty s květinami Můžete se rozhodnout pro model s nenápadnými vyšívanými kvítky stejné barvy jako je barva šatů, nebo pro model s výrazným květinovým potiskem.

 

6. 2v 1 – krátké a dlouhé zároveň

Krátké svatební šaty jsou stále in, ale více pestrosti nabízí modely s odepínací sukní nebo šaty, kde je krátká jen přední část. Tyto šaty volí nevěsty, které mají krásné dlouhé štíhlé nohy a na nohy obují luxusní, extravagantní střevíčky.

7. Svatební šaty ve stylu Boho

Žádná klasika, ale šaty podtrhující ženskost a hlavně něžnost. I šaty ve stylu Boho by v žádném případě neměly působit lacině. Stylů je hodně, ale většinou je spojují tyto prvky: přírodní odstíny, vrstvení; kombinace nesourodých prvků – tkaniny, textury, krajka, pletení, šatech, hrubé boty. Jako doplňky jsou vhodné různé náramky, náhrdelníky a opasky.

8. Svatební šaty ve stylu vintage

Vintage styl napodobuje styl předchozí éry, je to v podstatě novodobá kopie staršího oděvu. Nevěsta však bude muset vyvinout velké úsilí, aby našla přesně takové šaty, jaké hledá. Může požádat svoji mámu, nebo tetu o pomoc, zda se v jejich skříni náhodou nenajdou nějaké šaty z dob dávno minulých a nechat poupravit zkušenou krejčovou. Ale více vyniknou nové šaty, které jen styl Vintage napodobují a jsou šité s modernějšími prvky. Jedná se většinou o vzdušné šaty, přidejte květinu nebo bobule do věnečku a look bude kompletní…


Jan Vlasák