Jak vybrat ty pravé šaty na váš velký den?
04 Říj 2015

Jak vybrat ty pravé šaty na váš velký den?

S vybíráním by měla nevěsta začít ideálně šest až devět měsíců před svatbou. Nejprve je třeba si ujasnit, v jakém stylu bude svatební obřad. Jiné šaty se hodí na zámek, jiné do skanzenu a jiné do kostela. Pro svatební obřad na zámku či v kostele se hodí klasické bílé nebo šampaň s vlečkou, více zdobené nebo s krajkou a doplněné závojem. Ten může být opravdu dlouhý a třeba i krajkový. Pokud budete mít obřad spíše formální, na matričním úřadu, je vhodnější zvolit šaty bez vlečky, méně okázalé a závoj raději jen krátký. A jiné šaty vybíráme na obřad na pláži u moře či na horské louce, kam se hodí lehounké a splývavé šaty.

Dále je potřeba vybírat šaty dle postavy. Šaty by měly zdůraznit to, co je hezké a zakrýt případné nedostatky. Jiný střih se hodí pro malé nevěsty, které potřebují šaty s menšími obručemi a krátkou vlečkou a naopak vysoké nevěsty mohou mít vlečku dlouhou. Pokud máte krásná záda, zvolte šaty s odhalenými rameny nebo volnými zády, což je nyní aktuální trend. Pro silnější nevěsty jsou vhodné šaty bez zbytečného nabírání a nejlépe s rukávkem či širokými ramínky.

Také je dobré si předem ujasnit částku, jakou chcete za svatební šaty utratit a zda si šaty koupíte nebo zapůjčíte. Trendem v posledních letech je spíše jejich zapůjčení. Můžete tak mít na svoji svatbu krásné a kvalitní svatební šaty světoznámé značky za přijatelnou cenu.


Jitka Vognarová