Svatební líčení pro různou barvu očí
22 Dub 2017

Svatební líčení pro různou barvu očí

Sváteční svatební líčení se razantně liší od každodenního – přece se nevdáváme každý den. Je to jedna z nejpodstatnějších součástí vizáže nevěsty. Jeho tvorba je opravdovým uměním, pomoci kterého vizážista maluje, tvoří a posiluje nádherné tvary slečny a skrývá případné nedostatky. Nevěsta musí být hezkou, vzdušnou a neopakovatelnou, a právě takovou by ji měl zapamatovat její ženich a hosty. Správné svatební líčení pomůže vytvořit dokonalý vzhled, který zůstane v paměti nadlouho. Zde v tomto krátkém článku se podíváme na to, jaké líčení je vhodné pro určitou barvu očí.

Líčení pro modré oči

Svatební líčení pro modré oči by mělo být něžné a lehké, přičemž musí být v harmonii se šaty, doplňky, a hlavně – přesně odpovídat typu obličeje nevěsty a její náladě. Před jeho provedením je naprosto nezbytné vyrovnat odstín pokožky, odstranit její lesk, zkorigovat tvar obočí a zvýraznit je pomoci tužky. Nádherné modré oči by měly zářit a vynikat, a tohoto účinku nejlépe dosáhneme použitím stříbrných, zlatých, něžně fialkových nebo světlerůžových odstínů stínů. Působivost celkovému líčení mohou přidat modré, světlehnědé, bělostné a pískové odstíny. Hloubku modrých očí také zvýrazňují fialové, levandulové, modré nebo šedé stíny.

Líčení pro zelené oči

Zelené oči jsou velmi bohaté na odstíny, proto i svatební líčení pro zelené oči je také velmi různorodé. Mohou to být růžové, šeříkové, fialové odstíny. Čím teplejší je odstín, tím zářivěji budou zelené oči vynikat. Pokud máte zelené oči, doporučujeme experimentovat s odstíny předem tak, abyste věděli, který přesně vám sluší více. Je třeba vědět, že měděné a zlaté odstíny v kombinaci se zelenou barvou dávají výtečnou harmonii, akorát dávejte pozor na sytost těch odstínů. Pozor – modrá barva pro vás není vhodná, proto se mu raději vyhněte. Růž se použít jistojistě dá, ale opatrně – volte raději broskvové nebo korálové odstíny, ale používejte je velmi opatrně.

Líčení pro hnědé oči

Nevěsty s krásnýma hnědýma očima mají jednu zvláštní výhodu – mají velmi výrazný vzhled téměř bez nutnosti zásahu vizážisty. Slečny s hnědýma očima mohou používat jako bázi pro svatební líčení světlé tony – opálový, bílý, korálový, smetanový a jim podobné. Jako kontrast vůči základnímu tonu můžete použít stíny zlaté, stříbrné, hnědé, zelené, modré, béžové, šedé, fialové nebo pískového odstínu – stručně, celé spektrum. Světlerůžové nebo zářivě oranžové odstíny je lepší vyloučit vůbec, hnědým očím totiž vůbec nesluší. Optimální svatební líčení pro hnědoočky je klasické, které kombinuje zlaté a hnědé odstíny s tmavými očními linkami.

Správné barvy? U profesionálů není problém

Správný „portrét“ budoucí nevěsty je to, co opravdový vizážista umí velmi živě představit a následně přenést na nevěstu jako na plátno. Doporučujeme využívat vizážisty, kteří se buď specializují přímo na svatební líčení nebo mají velmi bohaté zkušenosti u svateb v různém stylu.


Jan Vlasák